Кожен із Вас, напевно, хоч раз у житті пробував мед – солодкий, смачний, духмяний. Це рідке золото природи. У давнину мед вважали великим даром богів, посланим на землю для добра і щастя людей. Його споживали для здоров’я, ним лікували багато хвороб.
Навесні улюбленими квітами-медоносами є акація жовта і біла. Влітку найбільше меду збирають з липи. З квітами соняшнику і гречки також дуже дружать бджілки.
Другокласники побували в гостях у бджілки Маї – на пасиці. Дізналися і побачили багато цікавого. Наприклад, бджоли інколи летять до квітів аж за 8 км. Підрахували якось, що шлях іх туди і назад складає 46 тис. км! Щоб приготувати 100г меду, бджола повинна взяти нектар близько мільйона квіток!
В медовому шлуночку бджоли нектар піддається дуже довгій і потаємній обробці. Крапельку нектару бджола то проковтує, то випускає з рота, і так робить 240 разів. А щоб випаровувалась зайва волога,бджола своїм “вітерцем”, а це 26400 змахів у хвилину – продуває увесь вулик. Нектар насичується ферментами, вітамінами, знищуються мікроби.