Коваленко Назарій, як і більшість його однолітків з раннього дитинства захоплюється Лего. От і свій індивідуальний проект вирішив присвятити цій грі. У своїй темі «Конструктори Лего, їх розмаїття, історія виникнення та розвитку» Назарко розкрився повною мірою, захопивши презентацією всіх без винятку. І не дивно, бо не лише сама гра цікава, історія та розвиток компанії не менш захоплюючий.
«У свої 12 років Готфрид Кірк Крістіансен старанно допомагав прибирати майстерню батька двічі вдень. Він збирав опилки квадратної форми, фарбував їх і вимінював у хлопчаків на інші речі. Готфрид-батько одного разу помітив, що син обрізки дошки, схожі на кубики, не викидає, а складає в окремий ящик і замислився: «Якщо відходи при виробництві виробу користуються більшим попитом, ніж сам виріб, то …» Він став стругати кубики. Відразу оживилася торгівля. Новий бізнес вимагав винахідливості. Пояснити покупцям, що це новинка, мала назва- «Захоплююча гра». Датською це звучало «Leg Godt». Пізніше вирішили назву полегшити у вимові і залишили – Lego. Непогано! Ще й з’ясувалося, що латинською «Lego» означає не що інше, як «я вчуся», «я складаю»…
Перейти на новий матеріал вдалося в 1947 р. LEGO стала першою в Данії компанією, що почала відливати форми з пластику. Тепер можна було з кубиків будувати що завгодно — вони перетворилися на цеглинки. У світ LEGO прийшла свідомість. В іграх-наборах з’явилися задані форми (будинки, замки, потяги, машини), з’явилися персонажі (королі, пірати, принцеси, лицарі). Імперія LEGO продовжувала удосконалюватися. Так теслярський магазинчик відчув себе Гулівером, що піднімається понад конкурентами. Філії виникли у Швейцарії, за океаном – у США.
Коли в першій половині ХХ століття Оле Кірк Крістіансен починав свої ігри, він думав, що дітям цілком вистачить дерев’яних або пластмасових кубиків. Але в другій половині цього ж століття вже іншим дітям запропонували інші кубики з незрозумілими назвами – кластери, біти. Нові гравці пірнули у віртуальний світ і зринати відтіля не поспішали, тому компанія LEGO поміняла стратегію. По-перше, вона пішла на союз з новими технологіями для того, щоб ті допомогли кубикам «порозумнішати». З цеглинок LEGO уже можна збирати міні-роботів, що керуються на відстані. При цьому завдяки відеосистемі Vіsіon Command роботи навчилися «бачити».
Але, головне, почалося будівництво парків LEGOLAND. Перший з’явився в датському місті Білунді, потім – у Каліфорнії. На відміну від Діснейленду, в Леголенд йдуть не розважатися, а, насамперед, вчитися. Діснейленд не можна перенести до себе додому, а Леголенд – запросто. Тут усе зроблено з цеглинок LEGO. Запам’ятовуй, як що зібрано, і повторюй у себе у кімнаті чи в саду. А про розмаїття LEGO і говорити годі. Тут є чимало цікавого матеріалу як для хлопчиків, так і для дівчаток. Ще один плюс — це ігри для різного віку (від 3 до 18 років). Тут можете знайти не лише розважальні ігри, але й освітню серію, яка допомагає краще пізнати, зрозуміти й полюбити такі науки як фізика, механіка, математика і навіть мова. Можливо, граючись в LEGO вам вдасться вигадати і свій бізнес…»